گیربکس اتوماتیک 206
گیربکس اتوماتیک 206

گیربکس اتوماتیک 206 ، گیربکس های اتوماتیکی که در مدل های خودرو استفاده می شود بسیار مشابه با تندر ال 90، سندرو و سایر تیپ بندی های 206 است.

اما توجه داشته باشید که روغن هایی که جهت تنظیم این گیربکس ها مورداستفاده قرار می گیرد متفاوت است. معمولا در خودرو 206 که مجهز به گیربکس های اتوماتیک هستند از موتورهای به مراتب قدرتمندتری استفاده می شود. زیرا بررسی ها نشان می دهد که میزان اتلاف انرژی در نمونه هایی که دارای گیربکس اتومات هستند بسیار بیشتر است. بنابراین تولید کنندگان با به کارگیری موتورهای قوی تر سعی در پوشش دادن این نقص دارند.

 

زمان تعویض روغن گیربکس 206


توجه داشته باشید که اگر تعویض روغن در زمان های مشخصی انجام نشود باعث ایجاد خسارت هایی به جعبه دنده می شود. در محفظه گیربکس در حدود 6 لیتر روغن جای می گیرد که در هنگام تعویض روغن، هنوز قسمتی از روغن های قبلی در محفظه آن وجود دارد. تعویض روغن روش های مختلفی از جمله ساکشن و باز کردن پیچ تخلیه دارد. بنابراین با در نظر گرفتن این نکته که از کدام یک از روش ها استفاده می کنید، بازه زمانی تعویض روغن متفاوت است. در روش ساکشن خودرو تا حدود 35 هزار کیلومتر مسافت را طی خواهد کرد. اما در روشی که منجر به باز کردن پیچ های تخلیه می شوید تقریبا 30 هزار کیلومتر فرصت دارید که روغن گیربکس های اتوماتیک را عوض کنید. روغن های استاندارد موجود در بازار 6 لیتری هستند و دارای قیمت های متفاوتی هستند.


مزیت های بهره مندی از گیربکس اتوماتیک


بسیاری از خودروهای امروزی از فناوری گیربکس اتومات استفاده می کنند. وجود این قابلیت باعث شده است که خودرو از مزیت های بسیاری برخوردار شود. توجه داشته باشید که اگرچه مزایای بهرمندی از گیربکس های اتوماتیک بسیار بیشتر است اما دارای جنبه های منفی نیز هستند. اینکه انتخاب شما استفاده از کدام مدل از گیربکس ها است، تا اندازه زیادی به سلیقه، سبک رانندگی و نیازهای شما بستگی دارد.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، گیربکس های اتوماتیکی که در مدل های خودرو استفاده می شود بسیار مشابه با تندر ال 90، سندرو و سایر تیپ بندی های 206 است. اما توجه داشته باشید که روغن هایی که جهت تنظیم این گیربکس ها مورداستفاده قرار می گیرد متفاوت است.