بررسی قیمت گیربکس اتوماتیک

به بررسی قیمت گیربکس اتوماتیک می پردازیم.

بررسی قیمت گیربکس اتوماتیک

بررسی قیمت گیربکس اتوماتیک

گیربکس اتوماتیک یکی از اجزای اصلی و ضروری در خودرو است و نمی توان بدون وجود گیربکس حرکتی در خودرو مشاهده کرد، گیربکس ها انواع مختلفی دارند که قیمت هر گیربکس بسته به مئل گیربکس، شرکت تولید کننده گیربکس و میزان کارکرد آن متفاوت است. گیربکس های دستی به صورت کلی قیمت کمتری نسبت به گیربکس های اتومات دارند. گیربکس اتومات را عوامل متفاوتی در بازار تعیین می کنند و نمی توان یک عامل را تعیین کننده در نظر گرفت. گیربکس اتوماتیک در اغلب کشور های جهان یکی از قطعات پر هزینه در خودرو است و تعویض و حتی سرویس آن هزینه ی بالایی دارد. با توجه به همین هزینه ی بالا برای تعویض است که سرویس و تعمیر به موقع انواع عیوب در گیربکس خودرو اهمیت پیدا می کنند.

گیربکس اتوماتیک چیست؟

گیربکس اتوماتیک یک راه معقول برای کاهش فشار رانندگی و ارتقای ایمنی جاده است. یک گیربکس اتومات وظیفه انتخاب نسبت های انتقال و تغییر بین دنده ها را بر اساس پارامترهای مختلف تعریف شده توسط راننده (موقعیت دریچه گاز، سرعت و غیره) بر عهده می گیرد. گیربکس های اتوماتیک مدرن دارای دنده های 5، 6 یا 7 هستند. مدل‌های SEAT از کنترل‌های الکترونیکی با طیف وسیعی از حالت‌های رانندگی استفاده می‌کنند تا بازدهی کمتر مطلوب گیربکس اتوماتیک را در مقایسه با گیربکس دستی جبران کنند و از سطح سودمند مصرف سوخت اطمینان حاصل کنند.

قیمت گیربکس اتوماتیک در ایران

قیمت گیربکس اتوماتیک در ایران با توجه به اینکه این گیربکس ها عموما وارداتی هستند به قیمت ارز وابسته است همین عامل سبب می شود تا قیمت گیربکس ثابت نبوده و دائما در حال تغییر باشد به طور کلی قیمت گیربکس اتوماتیک وابسته به نوع خودرو ایت به عنوان مثال قیمت گیربکس کیا سراتو چیزی در حدو 17 تا 20 میلیون تومان با توجه به سال تولید خودرو متفاوت است. اینکه گیربکس به کار رفته در خودرو آکبند و یا دست دوم باشد نیز در قیمت تمام شده ی گیربکس نقش دارند، گیربکس های دست دوم گیربکس هایی هستند که از خودرو های مشابه جدا شده و به دلیل اینکه همچنان کارایی دارند مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت گیربکس دستی در مقایسه با گیربکس اتوماتیک کمتر است اما در حال حاضر در کمتر خودرویی از گیربکس دستی استفاده می شود.

خرابی گیربکس اتومات هرگز یک رویداد برنامه ریزی شده نیست. با این حال، درست مانند بسیاری دیگر از نقص های خودرو، ممکن است رخ دهد. یکی از عواملی که تعمیرات را برای دارندگان وسایل نقلیه استرس زا می کند، هزینه است. به طور دقیق تر، ندانستن انتظار چه چیزی. در حالی که هیچ دستورالعمل سیاه و سفیدی برای تعیین هزینه تعمیر شما وجود ندارد، عواملی وجود دارند که بر آن تأثیر می گذارند. حداقل آگاهی از این عوامل می تواند به شما کمک کند بودجه دقیق تری داشته باشید.

میزان خسارت

عامل اصلی که بر قیمت تأثیر می گذارد، میزان آسیب است. آیا این نقص یک مشکل مداوم است که شما نتوانسته اید آن را برطرف کنید یا چیزی است که به تازگی اتفاق افتاده است؟ مسئله ای که معمولا نادیده گرفته می شود نشت مایع است. مایع گیربکس گیربکس شما را خنک نگه می دارد و دنده ها را روغن کاری می کند. هنگامی که مایع نشت می کند، دستگاه ممکن است بیش از حد گرم شود و اصطکاک در چرخ دنده ها ایجاد شود و باعث آسیب شود. مالک وسیله نقلیه ای که بلافاصله پس از تشخیص نشتی خودرو خود را تحویل می گیرد، به احتمال زیاد آسیب کمتری نسبت به مالکی که منتظر می ماند تا مایع اساساً تخلیه شود، خواهد داشت. با ورود خودروی خود در اولین نشانه مشکل، در هزینه تعمیرات صرفه جویی کنید.

سبک گیربکس اتوماتیک

داشتن یا نداشتن گیربکس اتومات یا دستی نیز عاملی است که بر میزان هزینه ای که باید برای تعمیر خود بپردازید تأثیر می گذارد. به عنوان یک قانون کلی، شما می توانید انتظار داشته باشید که برای تعمیر گیربکس اتوماتیک پول بیشتری نسبت به یک دستی خرج کنید. دلیل اصلی این امر این است که گیربکس های اتوماتیک طراحی پیچیده تری نسبت به مدل های دستی دارند. افزایش پیچیدگی به معنای کار بیشتر و قطعات بیشتر و در نتیجه هزینه بالاتر است. اگر سبک گیربکس اتوماتیک دارید، مطمئن شوید که آماده پرداخت هزینه کمی بالاتر هستید.