دلایل و علائم خرابی سنسور مپ خودرو

دلایل و علائم خرابی سنسور مپ خودرو، ECU یا کامپیوتر خودرو میزان باز یا بسته ‌بودن دریچه هوا و سوخت مورد نیاز احتراق را بر اساس داده‌های دریافت‌شده از سنسور مپ تنظیم می‌کند. در نتیجه، سنسور مپ معیوب و آسیب‌دیده می‌تواند پیامد‌های خطرناکی برای خودرو در پی داشته باشد. از این‌رو، هنگام مشاهده خطا در عملکرد سنسور اکسیژن پس از تست سنسور، سریعا نسبت به تعویض سنسور MAP با نمونه نو و استاندارد اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از دلایل خرابی و علائم خرابی این سنسور بپردازیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: دلایل و علائم خرابی سنسور مپ خودرو

سنسور مپ خودرو چیست؟

سنسور مپ خودرو چیست؟، در این مقاله، قصد داریم درباره سنسور اکسیژن خودرو صحبت کنیم. سنسور مپ خودرو یا سنسور فشار منیفولد هوا (سنسورMAP) یکی از سنسور‌های مورد استفاده در سیستم کنترل الکترونیکی موتورهای احتراق داخلی است. سنسور مپ که در مجرای ورودی هوای خودرو قرار می‌گیرد، وظیفه گزارش لحظه‌ای اطلاعات فشار هوا به واحد کنترل الکترونیکی موتور یا همان (ECU) را بر عهده دارد. اطلاعات و داده‌های گزارش‌شده در جهت محاسبه تراکم هوا و تعیین سرعت جریان توده هوای موتور مورد استفاده قرار می‌گیرند و در واقع ECU خودرو با تکیه ‌بر این داده‌ها، مقدار سوخت مورد نیاز برای احتراق کامل و مطلوب را مشخص می‌کند. اگر علاقه‌مند هستید بیشتر درباره سنسور مپ بدانید، این مقاله را دنبال کنید.

ادامه مطلب: سنسور مپ خودرو چیست؟

مصرف زیاد سوخت، خرابی باتری، ریپ زدن خودرو و خرابی استارت خودرو، برخی از ایرادات رایج خودرو

مصرف زیاد سوخت، خرابی باتری، ریپ زدن خودرو و خرابی استارت خودرو، برخی از ایرادات رایج خودرو، با ما همراه باشید تا شما را با تعدادی از رایج ترین ایراداتی که ممکن است درخودرو با آنها مواجه شوید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: مصرف زیاد سوخت، خرابی باتری، ریپ زدن خودرو و خرابی استارت خودرو، برخی از ایرادات رایج خودرو

روشن شدن چراغ چک، صاف شدن لاستیک ها، خرابی دینام و جوش آوردن خودرو، تعدادی از ایرادات و مشکلات رایج خودرو

روشن شدن چراغ چک، صاف شدن لاستیک ها، خرابی دینام و جوش آوردن خودرو، تعدادی از ایرادات و مشکلات رایج خودرو، تمام اتومبیل‌ها برای کارکردن، به تعمیر و نگه‌داری نیاز دارند. حتی وقتی سرویس‌های دوره‌ای خودرو را به طور منظم انجام می‌دهید، باز هم ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. مدل اتومبیل و سبک رانندگی، می‌تواند خودرو را درگیر انواع و اقسام مشکلات ‌کند. در هر حال، شناخت شایع ترین ایرادات خودروها، همان چیزی است که باید به عنوان مهم‌ترین بخش از اصول نگه‌داری منظم خودرو مورد توجه قرار دهید. با ما همراه باشید تا با تعدادی از این ایرادات و مشکلات رایج خودرو آشنا شوید.

ادامه مطلب: روشن شدن چراغ چک، صاف شدن لاستیک ها، خرابی دینام و جوش آوردن خودرو، تعدادی از ایرادات و مشکلات...

بررسی سه ایراد رایج خودرو: لرزش فرمان، دود غیر عادی اگزوز و صدای جیرجیر

بررسی سه ایراد رایج خودرو: لرزش فرمان، دود غیر عادی اگزوز و صدای جیرجیر، اگر احساس کردید خودرو ایرادی پیدا کرده‌‌‌ است، آن را نادیده نگیرید! رسیدگی به‌موقع بسیار مهم است؛ زیرا یک مسئله جزئی ممکن است با سهل‌انگاری و پشت‌گوش‌انداختن به مشکلی بزرگ تبدیل شود. توجه‌نکردن به ایرادات خودرو، دو موضوع مهم را در پی دارد که یکی متحمل هزینه‌های زیاد شدن و دیگری، به‌خطرافتادن امنیت است.می‌توان گفت نگه‌داری مداوم از اتومبیل، بهترین راه برای کاهش هزینه‌ها و محافظت از سرنشینان در هنگام رانندگی است. در این بین، یک بخش مهم از فرآیند مراقبت از اتومبیل، شناخت شایع ترین ایرادات خودروها است. درحقیقت، اگر بتوانید شایع ترین ایرادات خودروها را بشناسید، همیشه یک گام جلو هستید. دراین مقاله قصد داریم به بررسی سه مورد از ایرادات رایج خودرو یعنی لرزش فرمان، دود غیر عادی اگزوز و صدای جیر جیر بپردازیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

ادامه مطلب: بررسی سه ایراد رایج خودرو: لرزش فرمان، دود غیر عادی اگزوز و صدای جیرجیر