چه زمانی باید سرویس دوره ای خودرو انجام شود، سرویس دوره ای نمایندگی چه مزایایی دارد؟

چه زمانی باید سرویس دوره ای خودرو انجام شود، سرویس دوره ای نمایندگی چه مزایایی دارد؟، اگر صاحب یک خودرو هستید، باید بدانید که با نگهداری مناسب می‌توانید عمر ماشین خود را افزایش دهید و از هزینه‌های احتمالی آن جلوگیری کنید؛ به‌همین دلیل است که سرویس دوره‌ ای خودرو به عنوان یک عامل مهمِ پیشگیری از مشکلات محسوب می‌شود، زیرا هدف آن جلوگیری از خرابی‌های احتمالی خودرو است. از همین رو در این مقاله قصد داریم هر ‌آنچه در مورد سرویس های دوره‌ ای خودرو باید بدانید را برایتان شرح دهیم. لطفا تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

چه زمانی باید سرویس های دوره ای خودرو انجام شود؟

برای اینکه بدانید چه زمانی باید سرویس های دوره‌ ای خودرو را انجام دهید، ابتدا باید کتابچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید؛ این کتابچه حاوی دستورالعمل‌هایی برای نگهداری صحیح از خودرو است.

در کتابچه راهنما می‌توانید مواردی مانند زمان تعویض روغن، بررسی فشار باد تایرها، گرمای بیش از حد موتور، تغییر فیلترها، تعویض تسمه‌ها‌ (دینام و تسمه تایم) و موارد دیگر را پیدا کنید. حتی خواهید فهمید که روغن موتور مناسب خودرو شما چه برندی است! دفترچه راهنمای خودرو می‌تواند حاوی مطالب مهمی از نحوه نگهداری و چگونگی کارکرد قسمت‌های مختلف ماشین باشد.

از سرویس های دوره‌ای خودرو توسط نمایندگی‌ها صرف‌نظر نکنید

عرضه کننده خودروی شما هنگام ارائه خدمات، در مورد سرویس‌ های دوره‌ ای خودرو اطلاعات لازم را ارائه می‌دهد. این موارد معمولاً شامل یک بررسی دقیق از وضعیت خودرو و توجه فوری به هر چیزی است که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد. سپس شما در فواصل زمانی خاص به نمایندگی‌های شرکت موردنظر رفته و خودروی خود را سرویس می‌کنید.

سرویس های دوره‌ ای خودرو از طریق نمایندگی پنج مزیت عمده دارد:

  • شما می‌دانید که قطعات اصلی و شرکتی در خودرویتان به‌کار می‌رود.
  • از سالم بودن و نگهداری اصولی خودروی خود اطمینان خواهید داشت.
  • شما می‌دانید که در زمان‌های مشخص و با برنامه از پیش ‌تعیین‌شده باید اتومبیل خود را سرویس کنید (نگرانی بابت این‌که باید چه زمانی ماشین خود را سرویس کنید نخواهید داشت).
  • دیگر نیازی به جستجو برای یافتن تعمیرگاه مجاز و معتبر ندارید و مستقیماً می‌توانید خودروی خود را به نمایندگی شرکت مورد نظر ببرید.
  • سوابق کتبی از تاریخ خدمات خودرو در نمایندگی ثبت می‌شود. این موضوع در آینده و زمانی‌که می‌خواهید ماشین خود را بفروشید، می‌تواند برای خریداران مهم باشد‌ (نشان می‌دهد که سرویس های دوره ای خودرو انجام شده و ماشین سالم است).

جمع‌بندی 

می‌خواهید خودروی شما بدون نقص کار کند و در آینده برای تعمیر و نگهداری از آن کمتر هزینه کنید؟ تعمیر و نگهداری منظم از اتومبیل ضمن اطمینان از حفظ ارزش فروش آن، به بهینه‌سازی عملکرد، اطمینان از ایمنی و دوام خودرو کمک می‌کند.

برای استفاده حداکثری از پتانسیل خودروی خود، سعی کنید برنامه‌ای ترتیب دهید تا بازدید دوره ای به‌طور منظم از ماشین شما انجام شود. اگر از این کار اجتناب کنید، ممکن است با توجه به خسارت‌های ناگهانی، هزینه‌های تحمیل شده بسیار بالا باشند.