ترفند های نگهداری از پراید

ترفند های نگهداری از پراید ، رانندگان با تجربه می دانند که داشتن و نگهداری ماشین کار ساده ای نیست. همیشه با مشکلاتی رو به رو خواهیم شد.

همچنین باید مراقب ایمنی و زیبایی خودرو مورد علاقه تان هم باشید. نگه داشتن پدال ترمز در هنگام عبور از دست اندازها، فشار زیادی را به سیستم فنر بندی، اکسل و سیستم ترمز اتومبیل وارد می کند و نحوه صحیح رد شدن از دست انداز به این صورت است که باید طوری برنامه ریزی کنیم که تا قبل از رسیدن به دست انداز سرعت را کم کرده باشیم و در هنگام عبور از دست انداز ترمز به هیچ عنوان در گیر نباشد. گاهی دیده شده که افراد فیلتر روغن را یک بار در میان تعویض می کنند و اکثرا همین افراد از فیلترهای با کیفیت پایین استفاده می کنند. این کار باعث می شود فیلتر عمل تصفیه را نتوانئ به صورت کامل انجام دهد ومنجر به آسیب های جدی به موتور اتومبیل می شود که بعدا متوجه می شویم اگر هربار فیلتر را عوض میکردیم و فیلتر مناسب جایگزین می کردیم چقدر از هزینه تعمیر موتور و صرف وقت جلوگیری می شد.

 

مایع خنک کننده


ضد یخ در زمستان از یخ زدگی و در تابستان از داغ شدن بیش از حد موتور جلوگیری می کند. از آنجا که خواص این مایع با گذشت زمان تغییر می کند، توصیه می شود سالی یکبار آن را تعویض کنید. آب مخزن را در شرایطی که موتور گرم است، چک نکنید، زیرا سطح آن بالا آمده و معیار شما دقیق نیست، هرگز وقتی موتور گرم است در رادیاتور را باز نکنید چون ممکن است آب داغ به صورت شما پاشیده شود. همچنین ممکن است هوا وارد رادیاتور شده و سیستم خنک کننده آن را دچار مشکل کند.

 

روغن ترمز


روغن ترمز به طور طبیعی رطوبت را جذب کرده و معمولا بعد از دو سال حدود 3 درصد آب جذب می کند. در ترمزهای شدید این آب بخار می شود و قدرت ترمز گیری را کاهش می دهد بنابراین هر دو سال یک بار یا پس از طی کردن 60 هزار کیلومتر باید مخزن آن تخلیه و روغن جدید در آن ریخته شود. همچنین نازک شدن لنت بباعث پایین آمدن جزئی سطح روغن می شود که این مشکل با تعویض لنت برطرف خواهد شد.

 

نتیجه گیری:


به طور کلی، رانندگان با تجربه می دانند که داشتن و نگهداری ماشین کار ساده ای نیست. همیشه با مشکلاتی رو به رو خواهیم شید. همچنین باید مراقب ایمنی و زیبایی خودرو مورد علاقه تان هم باشید. ضد یخ در زمستان از یخ زدگی و در تابستان از داغ شدن بیش از حد موتور جلوگیری می کند. از آنجا که خواص این مایع با گذشت زمان تغییر می کند، توصیه می شود سالی یکبار آن را تعویض کنید.